Dnia 5 czerwca w niedzielę  na WYSPIE MŁYŃSKIEJ o godz. 13.00 rusza III BYDGOSKI PIKNIK MYŚLIWSKI – Myśliwi dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic.


Jest to impreza, którą my myśliwi przygotowujemy dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic w celach promocyjnych. Pragniemy ocieplić wizerunek myśliwego,  pokazać prawdziwy obraz łowiectwa i udowodnić, że nasza pasja to nie tylko polowanie. Jedno z założeń naszego przedsięwzięcia  to ukazanie, że wśród myśliwych są przedstawiciele różnych zawodów - lekarze, prawnicy, artyści, nauczyciele, rolnicy i biznesmeni. Wzorem lat ubiegłych prosimy myśliwych lekarzy i prawników o włączenie się w akcję udzielania porad w trakcie pikniku, będą przygotowane specjalne stanowiska. Najważniejszą jednak sprawą jest akcja, którą pragniemy przeprowadzić we współpracy ze Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – AKCJA ODDAWANIA KRWI przez myśliwych i sympatyków łowiectwa. Od godziny 12.00 podstawiony będzie ambulans na Wyspie Młyńskiej. Prosimy o powiadomienie myśliwych o tej akcji i włączenie się jak największej liczby koleżanek i kolegów. Przewidujemy dla honorowych dawców krwi prezenty oraz darmowe talony na specjały kuchni
myśliwskiej sprzedawane w trakcie pikniku. Szczególne wyróżnienia i nagrody wręczone będą podczas Hubertusa 2016  dla kół, które wydelegują najwięcej krwiodawców. Zachęcamy do rywalizacji w szczytnym celu.
Licząc na zrozumienie prosimy o zgłaszanie chętnych u organizatorów. W minionym roku nasza akcja oddawania krwi została zauważona w całym kraju i naszym śladem podążyli koledzy i koleżanki z Zarządu Głównego PZŁ oraz innych okręgów. Promocja łowiectwa to promocja kuchni myśliwskiej. Zaprosiliśmy do współpracy restauratorów i przetwórców dziczyzny. Uczestnicy pikniku będą mieli okazje spróbować dań z dziczyzny. Zwracamy się z gorącą  prośbą  do Zarządów Kół o zasponsorowanie - podarowanie na konkurs kulinarny i poczęstunek dla uczestników pikniku dzików i rogaczy. 

W tym roku organizujemy pierwszy profesjonalny konkurs kulinarny dla uczniów szkół o profilu gastronomicznym i kucharskim. Finał odbędzie się na Wyspie w trakcie pikniku. Jak zwykle przewidzieliśmy także coś dla ducha. Wystąpią zespoły muzyczne, akordeoniści, śpiewacy, dzieci i młodzież. Odbędą się także pokazy sokolników, wabiarzy, sygnalistów, szkolenie psów ras myśliwskich, pokaz samochodów i ciągników. Dla dzieci przewidujemy również liczne atrakcje, plac zabaw, zjeżdżalnie oraz konkursy z nagrodami. Zapraszamy do czynnego wzięcia udziału w III Bydgoskim Pikniku Myśliwskim !!! Bądźmy widoczni, wystąpmy w naszych mundurach organizacyjnych, pokażmy mieszkańcom Bydgoszczy, że jesteśmy dumni z naszej pasji !
Koledzy i koleżanki myśliwi jeżeli nie możecie czynnie włączyć się w przygotowanie pikniku prosimy  o przybycie na Wyspę Młyńską w dniu imprezy i wsparcie organizatorów swoją obecnością i zaświadczenie o przynależności do drużyny Św. Huberta.

Zaproście rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadów.

Czekamy 5 CZERWCA o godz. 13.00 na WYSPIE MŁYŃSKIEJ

Osoba do kontaktu:
Przewodnicząca Komisji Promocji Łowiectwa Aleksandra Szulc
Tel. 600 333 333
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.