W dniu 16 grudnia 2016r. Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego działając w oparciu o § 113 pkt.6 oraz § 26 pkt.3 Statutu Zrzeszenia, na podstawie Uchwały nr 61/2016 podjął decyzję o wymianie legitymacji członkowskiej Polskiego Związku Łowieckiego. Procedury związane z wymianą legitymacji rozpoczęły się na początku 2016 roku i będą trwały do końca 2018r. UWAGA: z dniem 1 stycznia 2019r. obecnie posiadane legitymacje tracą ważność!

Informacja o wymianie legitymacji spotkała się z dużym zadowoleniem wśród myśliwych. Dokumenty w formie papierowych książeczek odchodzą do lamusa, a zastępują je plastikowe, które poza tym, że są mniejsze i wygodniejsze to dodatkowo są bardziej odporne na zniszczenie, o co nietrudno w warunkach terenowych. 

Posiadanie uprawnienia do wykonywania polowania pociąga za sobą poważne konsekwencje, dlatego konieczne było wprowadzenie zabezpieczeń, które uniemożliwią podrobienie legitymacji. Legitymacja posiada 12 zabezpieczeń (opisane poniżej) w tym KOD QR, który w niedalekiej przyszłości pozwoli na odczytywanie danych przy użyciu skanera czy nawet smartfona. Ułatwi to znacznie procedurę sprawdzania ważności legitymacji - nawet w terenie!

Na obecną chwilę procedura składania ankiet osobowych dobiega końca, dlatego szczególnie zachęcamy osoby, które jeszcze tego nie zrobiły o dopełnienie formalności. W części kół nowe legitymacje już funkcjonują.

Koszt legitymacji wynosi 30zł. i jest to koszt przygotowania legitymacji, druku i tłoczenia oraz przesyłek. W cenie uwzględniono też koszty hologramu, który każdego roku będzie przyklejany na potwierdzenie ważności legitymacji.

źródło i więcej informacji TUTAJ