Oddawanie krwi – krok po kroku dla kół łowieckich


1. Zarezerwuj dla chętnych z koła około godziny, niech wezmą dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości oraz zjedzą beztłuszczowy posiłek przed donacją.
2. W dniu 07 lipca 2018 w Łącku k/Pakości niech zgłoszą się do rejestracji dawców o godzinie 11:00 i wypełnią kwestionariusz z pytaniami o twój stan zdrowia.
3. Zostanie pobrana od nich próbka krwi na wstępne badanie (morfologia), a po kilku minutach zostaną poproszeni do gabinetu lekarskiego, gdzie lekarz zakwalifikuje Ich do oddawania krwi lub jej składników, albo wyjaśni dlaczego dziś nie mogą oddać krwi.
4. Uczestnicy akcji mogą skorzystać z naszej kawiarenki, w której otrzymasz napój.
5. Oddawanie krwi pełnej – wybierz rękę, z której chcesz oddawać krew, usiądź wygodnie na fotelu i zanim minie 10 minut oddasz jedną jednostkę krwi (450ml). Oddawanie składników krwi różni się czasem i technicznym sposobem pobierania.
6. Wypocznij jeszcze przez około 10-15 minut i odbierz zwrot kosztów podróży oraz czekolady, które mają uzupełnić ubytek energetyczny. Możesz też otrzymać zaświadczenie do pracy lub szkoły potwierdzające oddanie krwi w danym dniu. Cały proces oddawania krwi pełnej trwa zwykle mniej niż jedną godzinę. Większość ludzi czuje jedynie lekkie ukłucie igłą, a samo oddawanie krwi jest bezbolesne. Dawca nie ma możliwości zakażenia się, gdyż okolica planowanego wkłucia jest dokładnie odkażana, a krew lub jej składniki pobierane są w warunkach sterylnych do jednorazowych, jałowych zestawów.
Co robić w dzień oddania krwi
Aby jak najlepiej się czuć podczas oddawania krwi i później zrób następujące rzeczy:
• zjedz lekki posiłek przed oddaniem krwi
• pij dużo soków owocowych i wody
• unikaj nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania krwi.

Wartość oddanej krwi przez jedną osobą to 275 zł. Jeżeli koło łowieckie oddeleguje 3 osoby do oddania krwi to to jego wkład w tą imprezę charytatywną wyniesie 825 zł. Dla lepszej organizacji imprezy prosimy Zarządy kół łowieckich o podanie nazwiska i imienia członka koła, który zadeklarował się w imieniu koła oddać „Krew dla Rolnika” pod adres email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TEJ INICJATYWIE.